logo

logop

Clasament - Galerie Video

Pentru a putea viziona filmele din galeria video, se va acţiona cu mouse-ul pentru numele fiecărui concurent. Dacă numele respectiv nu poate fi acţionat, aceasta înseamnă că încă nu a fost adăugat link către videoclip.


 

Clasamentul pe grupe: premiile Festivalului "Vocea Cetăţii - 2014"
(în ordine inversă) - Galerie video

 

Grupa 6-8 ani
 Nume  Premiul  Melodie Localitate
Custură Ştefania Iustina   Prinţesa păpuşilor Letea Veche - Bacău
Gherganu Ema-Iona   Pasărea Măiastră - Cristian Alivej Bacău
Ştefan Maria Ecaterina   Fata mamei hărnicuţă - Viorela Filip Bucureşti
Ciortan Ştefania   Îngerul meu-Valeria Dinu Miscutia Constanţa
Bataragă Irina   Rebela - Marius Rădmăneştean Cluj Napoca
Dinu Ilinca   Ca o minune e un copil - George Natsis/Mirela Fugaru Bucureşti
Moise Natalia   Poarta catre vis - George Natsis/Mirela Fugaru Bucureşti
Crişan Patricia Melania   Dumbrava Minunată- Marcel Iorga Cluj Napoca

Dumitrescu Patricia

  În pas de step-Szolt Kereslely Piteşti

Câmpean Patricia Elena

  Eu sunt Veronica-Marcel Iorga Cluj Napoca
Cătinean Sonia   Scufiţa la Mall - Gabriel Băruţa Cluj Napoca

Balaj Iulia Ariana

LOCUL III Ale mele vise dragi - Gabriel Băruţa Oradea
Mihuţ Maria Emilia LOCUL II Eu sunt scufiţa roşie- Cristian Alivej/Viorela Filip Iaşi
Giurcanu Theodor LOCUL I În pas de step-Szolt Kereslely Iaşi
APOSTOLACHE CRISTINA MARIA TROFEUL GRUPEI Dă Doamne Cântec - Viorel Gavrilă Bucureşti
 
Grupa 9-11 ani 
Nume Premiul  Melodie  Localitate 
Stănilă Sandra Maria  

Am visat - Mihai Vanica

Braşov

Băcilă Simona Ioana

 

Reclame - Gabriela Sauciuc/M.Stere

Cluj Napoca

Ungureanu Eduad-George

 

Primul cer - Nicolae Caragia

Braşov

Lisa Maria Banyai

 

Ascultă-mi inima- Gabriel Băruţa

Cluj Napoca

Neacşu Victor Iordan

 

Brezutza - Florentin Delmar

Drobeta Turnu Severin

Marincus Larisa Andreea

 

Mioriţa

Cluj Napoca

Daria Ivan

  Colaj popular Bucureşti

Doană Ana Maria Cristina

  Oriunde ai fi - Nicolae Caragia/Daniela Doroftei Craiova

Creţu Daria Petrina

  De-ai fi tu salcie la mal - Horia Moculescu/Mihaela Mihai Vaslui

Braniscan Corina

 

Povestea mea - Nicolae Caragia

Oradea

Filipoiu Eleonora

LOCUL III

Vreau să trăiesc - Marius Ţeicu

Slobozia

Rusu Maria Raluca

LOCUL II

Trăiesc - Marius Ţeicu/Eugen Rotaru

Bucureşti

Radu Mihaela Ramona

LOCUL I Ascultă-mi inima - Gabriel Băruţa Craiova

Bancu Diandra

TROFEUL GRUPEI

Suflet de copil - Edmond Deda

Roman
 
Grupa 12-14 ani
Nume Premiul Melodie Localitate
Sabău Paula Claudia   Vreau să am steaua mea Ungheni

Borbei Georgiana Mihaela

  Rug - V Sirli/A Argeşiu Cluj Napoca

Dima Denisa Luiza

 

Balada pentru Sanda - Dan Iagnov

Popeşti Leordeni

Oncea Denisa

 

Iartă

Petrila

Mitu Alexandra

  Rug - V Sirli/A Argeşiu Bucureşti

Cernat Madălina Mihaela

 

Traiesc - Marius Ţeicu/Eugen Rotaru

Băicoi

Mirti Ioana

  Vreau să trăiesc - Marius Ţeicu Roman

Poienariu Valentin Daniel

 

Iubirea-i doar o glumă - Mişu Iancu

Mioveni

Olteanu Carina Elena

 

Când iubeşti - Marius Ţeicu/C.Despot

Bucureşti
Rareş Maris LOCUL III Norocul meu e mama mea - N. Caragia Cluj Napoca
Koc Yasemin Maria LOCUL II Noi amândoi - Dan Dimitriu Bucureşti
Andrian Mihail Cosmin LOCUL I Ce mai vrei - Horia Moculescu Călăraşi
Teacă Mihai TROFEUL GRUPEI Noi rămânem oameni Făgăraş
 
Grupa 15-18 ani
Nume Premiul Melodie Localitate
Pârlea Ştefania Nicoleta   De-ar fi să vii - Alexandru Wilmany Sighişoara

Arcana Delia Beatrice

 

Iertare - Ion Aldea Teodorovici

Roman

Roşu Ana Maria

 

Între ieri şi azi

Roman

Aron Marius

 

Cât de frumoasă eşti

Cluj Napoca

Codreanu Ana-Maria

 

Cine-ţi cântă - Marius Moga

Bucureşti

Petrea Florina

 

Clopote albe - clopote negre

Cluj Napoca

Vrabie Sînziana

 

Speranţe vis - George Grigoriu

Oradea

Buză Miruna

LOCUL III Lie Ciocârlie Botoşani

Ştefănescu Diana Maria

LOCUL II

Cui îi pasă de mine

Piteşti

Constandin Andreea Iulia

LOCUL I

Mi-e dor - Mihai Traistariu/A. Stavian

Techirghiol

Sebastian Tudor

TROFEUL GRUPEI

Septembrie luni - H.Brenciu

Roman

Băcilă Ilinca Maria

TROFEUL FESTIVALULUI

Ardelean show - Claudiu Bulete

Cluj Napoca